Başlangıç Tarihi : 22/03/2006
Bitiş Tarihi : 15/08/2006

Türkiye mobilya sektöründe tasarım ve markalaşma odaklı bir vizyon oluşmasını desteklemek ve genç tasarımcı adaylarını teşvik etmek amacıyla düzenlenen II. Ulusal Tasarım Yarışması'nda, beş kategoride verilen 25 ödül sahiplerini buldu. 

Ödüllü projeler arasında, geleneksel Osmanlı yerde yemek yeme tarzını modernize eden yemek odalarından, çocukla birlikte büyüyebilen yatak odalarına, pek çok yenilikçi tasarım bulunuyor.

Türkiye mobilya sektörünün en büyük kuruluşlarının oluşturduğu Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) tarafından düzenlenen II. Ulusal Tasarım Yarışması'nın Ödül Töreni, 8 Kasım'da, İstanbul'da gerçekleştirildi.

"Ev mobilyası için yeni tasarımlar" konulu yarışmaya yatak odası takımı, yemek odası takımı, oturma grubu, genç odası ve kanepe olmak üzere, beş ayrı kategoride 147 proje başvurusu gelmişti.

Endüstri Ürünleri Tasarımı, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümlerinden gelen projelerin hafiflik, taşınabilirlik, kolay sökülüp takılabilirlik, yaşam tarzı ve koşullarına uygunluk gibi ilkeler çerçevesinde değerlendirildiği yarışma sonucunda, beş kategoride, toplam 25 proje ödüllendirildi.