10. ULUSAL EV MOBİLYALARI TASARIM YARIŞMASI SONUÇLARI AÇIKLANDI! 

10. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması Ödülleri TİM Dış Ticaret Kompleksi’nde Gerçekleştirilen Törenle Sahiplerini Buldu..

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER)’nin bu yıl 10.sunu düzenlediği Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması sonuçları, 12 Kasım 2014 Çarşamba günü TİM Dış Ticaret Kompleksi’nde gerçekleştirilen ödül töreniyle açıklandı. Üniversitelerin ilgili bölümlerinde eğitim gören öğrencilerin başvurduğu yarışmada; oturma-dinlenme, depolama-koruma-düzenleme, tamamlayıcı mobilya servis ünitesi, genç mobilya, uyuma ve engelliler için ev mobilyası kategorilerinde verilen ödüller sahiplerini buldu. 

Kadir Çöpdemir’in sunuculuğunu üstlendiği, Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Doğan’ın açılış konuşmasıyla başlayan etkinlik, Oturma-dinlenme, depolama-koruma-düzenleme, tamamlayıcı mobilya servis ünitesi, genç mobilya, uyuma ve engelliler için ev mobilyası kategorilerinde ödüller sahiplerine takdim edildi.

Yarışmanın kazananları…

Oturma-Dinlenme Kategorisinde birincilik ödülü alan yarışmacı Gazi Üniversitesi Endüstri Tasarımları Bölümü 4. sınıf öğrencisi Meryem Kaçmaz olurken, Depolama - Koruma - Düzenleme alanında birincilik ödülünü Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İç Mimarlık Bölümünden son sınıf öğrencisi Özgün Buse Türköz aldı. Tamamlayıcı Mobilya Servis Ünitesi Kategorisinin birincilik ödülünü Marmara Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü  3. sınıf öğrencisi Ogün Çanga alırken, Genç Mobilya Kategorisinde Gazi Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü son sınıf öğrencisi Ebrar Gök, Uyuma Kategorisinde Mimar Sinan İç Mimarlık Bölümü 4. Sınıf öğrencisi Emre Eslek ve Engelliler İçin Ev Mobilyası Kategorisinde Kocaeli Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü 4. sınıf öğrencisi Nazım Dağdeviren birincilik ödülünün sahibi oldular.

Yarışmanın 1. Aşamasında kazanılan ödüllere ek olarak, 2. Aşamada Oturma-Dinlenme, Depolama-Koruma-Düzenleme, Tamamlayıcı Mobilya Servis Ünitesi, Genç Mobilya ve Uyuma kategorilerinde birinci seçilen tasarımların sahiplerine 3000’er TL, Engelliler İçin Ev Mobilyası kategorisinde birinci seçilen tasarımın sahibine ise 6000 TL ödül verilecek.

Tasarım projeleri, MOSDER üyesi firmalar tarafından satın alınmak istenirse, MOSDER üyesi firmalar ile finalist arasında tasarım bedeli karşılığında sözleşme imzalanacak. Bu sözleşme ile birlikte tasarım hakları finalist tarafından MOSDER üyesi firmaya devredilecek. Ayrıca ilk 18‘e giren finalistlerin tasarımları; Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER)’nin yarışmacılara hediyesi olarak, Adres Patent firması tarafından ücretsiz olarak Tasarım Tescili ile onaylatılmaktadır.

FOTO GALERİSİ İÇİN TIKLAYINIZ... 

10. ULUSAL EV MOBİLYALARI TASARIM YARIŞMASI
1. VE 2. AŞAMA SONUÇLARI
OTURMA - DİNLENME KATEGORİ FİNALİSTLERİ
TASARIM ADI ADI-SOYADI ÜNİVERSİTE BÖLÜM
LSEAT MERYEM KAÇMAZ GAZİ ÜNİVERSİTESİ ENDÜSTRİ ÜRÜNLERİ TASARIMI
INTERIOR & EXTERIOR ZAHİDE KARATOY SELÇUK ÜNİVERSİTESİ İÇ MİMARLIK VE ÇEVRE TASARIMI
SESTO EMRE ESLEK MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ İÇ MİMARLIK
OTURMA - DİNLENME KATEGORİ BİRİNCİSİ
LSEAT - MERYEM KAÇMAZ
ÜRETİCİ FİRMA: İSTİKBAL
DEPOLAMA KORUMA DÜZENLEME KATEGORİ FİNALİSTLERİ
TASARIM ADI ADI-SOYADI ÜNİVERSİTE BÖLÜM
NUNU ÖZGÜN BUSE TÜRKÖZ MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ İÇ MİMARLIK 
KİLER İHSAN EMRE TURHAN MİMAR SİNAN GÜZEL SANaTLAR ÜNİVERSİTESİ İÇ MİMARLIK
POINT AHMET POLAT SELÇUK ÜNİVERSİTESİ İÇ MİMARLIK VE ÇEVRE TASARIMI
DEPOLAMA KORUMA DÜZENLEME KATEGORİ BİRİNCİSİ
NUNU - ÖZGÜN BUSE TÜRKÖZ
ÜRETİCİ FİRMA: TELESET
TAMAMLAYICI MOBİLYA SERVİS ÜNİTESİ KATEGORİ FİNALİSTLERİ
TASARIM ADI ADI-SOYADI ÜNİVERSİTE BÖLÜM
SLASH OGÜN ÇANGA MARMARA ÜNİVERSİTESİ İÇ MİMARLIK
HOLDE ÖZGE DERİN GAZİ ÜNİVERSİTESİ ENDÜSTRİ ÜRÜNLERİ TASARIMI
KATLA ELİF UMUT
AYGÜL SEVİNÇ
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ ENDÜSTRİYEL TASARIM
TAMAMLAYICI MOBİLYA SERVİS ÜNİTESİ KATEGORİ BİRİNCİSİ
SLASH - OGÜN ÇANGA
ÜRETİCİ FİRMA: ÇİLEK
UYUMA KATEGORİSİ FİNALİSTLERİ
TASARIM ADI ADI-SOYADI ÜNİVERSİTE BÖLÜM
BEDBED EMRE ESLEK MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ İÇ MİMARLIK
LUG BURAK AKÇİN MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ İÇ MİMARLIK
FLYWALL NUR ERYILMAZ
BURAK AYKAN
METİN ÖZHAN
KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ İÇ MİMARLIK
UYUMA KATEGORİSİ BİRİNCİSİ
BEDBED - EMRE ESLEK
ÜRETİCİ FİRMA: YATAŞ
GENÇ MOBİLYA KATEGORİSİ FİNALİSTLERİ
TASARIM ADI ADI-SOYADI ÜNİVERSİTE BÖLÜM
MOD EBRAR GÖK GAZİ ÜNİVERSİTESİ ENDÜSTRİ ÜRÜNLERİ TASARIMI
SLIM BURAK ALBAYRAK MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ İÇ MİMARLIK
COLL MURAT MERT IŞIK ÜNİVERSİTESİ ENDÜSTRİ ÜRÜNLERİ TASARIMI
GENÇ MOBİLYA KATEGORİSİ BİRİNCİSİ
MOD - EBRAR GÖK
ÜRETİCİ FİRMA: ÇİLEK
ENGELLİLER İÇİN EV MOBİLYASI KATEGORİ FİNALİSTLERİ
TASARIM ADI ADI-SOYADI ÜNİVERSİTE BÖLÜM
SİS NAZIM DAĞDEVİREN KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ İÇ MİMARLIK
STIRO EMRE ESLEK MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ İÇ MİMARLIK
ROUND KEMAL ŞAHİN YILMAZ MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ İÇ MİMARLIK
ENGELLİLER İÇİN EV MOBİLYASI KATEGORİ BİRİNCİSİ
SİS - NAZIM DAĞDEVİREN
ÜRETİCİ FİRMA: NDESIGN