GENÇ TASARIMCILAR ÖDÜLLERİNE KAVUŞTU

13. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu!

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) tarafından bu yıl 13.’sü düzenlenen Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması’nın finalistleri, 6 Aralık Çarşamba günü Yapı Endüstri Merkezi’nde gerçekleştirilen törenle ödüllerine kavuştu. Geleceğin tasarımcı adaylarının mobilya sektörüyle buluşmasını sağlamak ve başarılı tasarımları ödüllendirmek amacıyla düzenlenen yarışmaya; 37 üniversiteden toplam 249 proje katıldı. Bu projelerden 17’si finale kalmaya hak kazanırken, 6 farklı kategorinin birincileri belirlendi.

Türkiye’de mobilya sektörünün gelecek vizyonunu ortaya koymak için MOSDER tarafından bu yıl 13’ncü kez düzenlenen Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması’nın ödül töreni 6 Aralık Çarşamba günü Yapı Endüstri Merkezi’nde gerçekleştirildi. Törene, MOSDER Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Öztaşkın, sektör temsilcileri, MOSDER üyeleri, akademisyenler, üniversite öğrencileri, tasarımcı ve iç mimarlar, jüri üyeleri ve finale kalan öğrenciler katıldı.

MOSDER’in her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği ve ağırlıklı olarak üniversitelerin iç mimarlık ve endüstri ürünleri tasarımı bölümlerinden öğrencilerin başvurduğu yarışmada; oturma-dinlenme, depolama-koruma-düzenleme, tamamlayıcı mobilya ve aksesuar, genç odası, uyuma ve engelliler için ev mobilyası kategorilerinde verilen ödüller sahiplerini buldu. Yarışmada sunulan projeler; alanında uzman sektör liderleri, akademisyenler ve profesyonel tasarımcılar tarafından değerlendirildi. Jüri değerlendirmesi sonucu yarışmaya katılan 249 projeden 17’si finale kalmaya hak kazandı.

Endüstriyel Tasarım Tescil Belgesi ayrıcalığı

Her yıl olduğu gibi bu yıl da MOSDER üyeleri, finalist projelerin prototiplerinin üretimini üstlendi. Yarışma finalistlerine başarı sertifikası, bu yıl toplam 81 bin TL para ödülü ve tasarım haklarının korunması için Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından onaylı ‘Tasarım Tescil Belgesi’ verildi.

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Öztaşkın, ödül töreninde yaptığı konuşmada; “Geleceğin tasarımcı adaylarının mobilya sektörüyle buluşmasını sağlamak ve bu alandaki başarılı tasarımları ödüllendirmek MOSDER olarak severek üstlendiğimiz bir sorumluluk. Bu anlayışla; gençlerin tasarıma duydukları ilgiyi artırmak, genç yeteneklerin tasarım alanında gelişmesine destek olmak ve sektöre tasarımcı kazandırmak amacıyla ‘Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması Ödül Töreni’ni düzenliyoruz. Bu yarışma aracılığıyla mobilya sektörünün özgün tasarım fikirleriyle şekillenmesine katkıda bulunmayı istiyoruz. Yarışmamıza bugüne kadar 3499 proje katıldı. 300 proje finale kaldı ve toplamda 1 milyon 200 bin TL'nin üzerinde ödül sahiplerini buldu.” dedi.

 

FOTOĞRAF GALERİSİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

MOSDER 13. ULUSAL EV MOBİLYALARI TASARIM YARIŞMASI KATEGORİ BİRİNCİLERİ

Kategori

Üretici Firma

Tasarım Adı

Adı Soyadı

Üniversite

OTURMA-DİNLENME

LODA

NOOK

DUYGU ÜNAL

MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ

Endüstri Ürünleri Tasarımı

DEPOLAMA - KORUMA- DÜZENLEME

ALFEMO

ENJOY

SUDE EDEBALİ & BATU SÖZEN

BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ

Endüstri Ürünleri Tasarımı

TAMAMLAYICI MOBİLYA VE AKSESUAR

LARESSA

BAREUER TABLE

NURDAN BEKTAŞ

MARMARA ÜNİVERSİTESİ

İç Mimarlık

UYUMA

YATAŞ

BEDBEK YATAK TAKIMI

FARUK YILMAZ

BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ

Endüstri Ürünleri Tasarımı

GENÇ ODASI

İSTİKBAL

NARROW

MELİH ÖZ

MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ
Endüstri Ürünleri Tasarımı

ENGELLİLER İÇİN EV MOBİLYASI

YATAŞ

HIGH LINE

SELAMİ SOYLU

MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ

Endüstri Ürünleri Tasarımı

 

aydin_tekstil_260x350_banner-01 aydin_tekstil_260x350_banner-02