Haberler

/img/2024/mosder-uyeler-katalogu_7825-mid.jpg

MOSDER Üyeler Kataloğu

Türk mobilya sektörünün en seçkin markalarının bir araya gelerek kurduğu ve yirmi yılı aşkın süredir sektöre hizmet eden Türk Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) olarak, yeni bir çalışmayla karşınızdayız.

Haberin Detayı
/img/2024/dunyanin-mobilyasi-istanbulda-bulusuyor_7774-mid.jpg

Dünyanın mobilyası İstanbul’da buluşuyor

Avrupa’nın en büyük mobilya fuarı olan İstanbul Uluslararası Mobilya Fuarı IIFF2024, 23-28 Ocak 2024 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi ile İstanbul Fuar Merkezi’nde eş zamanlı olarak ziyaretçilerine kapılarını açacak.

Haberin Detayı
/img/2024/turkiyenin-inovasyon-odakli-uretime-ihtiyaci-var_7762-mid.jpg

Türkiye'nin İnovasyon Odaklı Üretime İhtiyacı Var

Türk mobilya markalarının ve ürünlerinin olgunlaşmasını ve dünyaya açılmasını sağlamak vizyonuyla kurulan MOSDER; yurtiçinde, mobilya perakendecisini ve tüketicisini bilinçlendirerek, talebi sektörün markalı mobilya tarzına yönlendirmek amacıyla hareket ediyor. 

Haberin Detayı
/img/2023/mosder-uye-bulusmasi-antalyada-gerceklesti_7560-mid.jpg

MOSDER Üye Buluşması Antalya'da Gerçekleşti

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği’nin (MOSDER) Kastamonu Entegre’nin ana sponsorluğunda Antalya’da gerçekleştirilen üye toplantısında, sektörün gündemindeki konular ele alınarak yakın gelecekteki piyasalar ve beklentiler üzerinde duruldu.

Haberin Detayı
/img/2023/mobilya-sektoru-finansmana-erisimde-sikinti-yasiyor_7550-mid.jpg

Mobilya Sektörü Finansmana Erişimde Sıkıntı Yaşıyor

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Balcı. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın miktarsal sıkılaştırma ve seçici kredi politikalarını yorumladı. Balcı: "Kredi musluklarının çok acil bir şekilde açılması gerekiyor" dedi.

Haberin Detayı
/img/2023/balci-ihracatta-hedef-10-milyar-dolar_7549-mid.jpg

Balcı: İhracatta Hedef 10 Milyar Dolar

MOSDER olarak yatak sektörüne ayrıca önem verdiklerini ifade eden Mustafa Balcı, sektörde faaliyet gösteren firmalara fuar gibi organizasyonlarda ve ihracat süreçlerinde destek olduklarını belirtti

Haberin Detayı
/img/2023/mobilyada-zam-endisesi_7545-mid.jpg

Mobilya'da Zam Endişesi

Yüksek enflasyon ve kurdaki ani artışlar satın alma davranışlarını değiştirdi. Avrupa ve ABD’de tüketiciler, enflasyon karşısında alımını ertelerken, Türkiye’de “Beklersem bu fiyatı kaçıracağım” davranışı, satışlardaki artışı da beraberinde getirdi. Sektör temsilcileri, “Tüketici uygun bulunca stok yapıyor. Beklenti, maliyet ve talep enflasyonu kırılmalı” dedi.

Haberin Detayı
/img/2023/mobilya-sektoru-hareketlenecek-2_7540-mid.jpg

Mobilya Sektörü Hareketlenecek

Balcı, “Mobilya sektörü için özel bir zaman dilimine yaklaşmış bulunuyoruz. Bu dönemde yurtiçi pazarda talebin artacağını ve piyasanın hareketleneceğini öngörüyoruz” 

Haberin Detayı
/img/2023/mobilya-sektoru-hareketlenecek_7538-mid.jpg

Mobilya Sektörü Hareketlenecek

MOSDER Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Balcı, “Mobilya sektörü için özel bir zaman dilimine yaklaşmış bulunuyoruz. Bu dönemde yurtiçi pazarda talebin artacağını ve piyasanın hareketleneceğini öngörüyoruz” dedi.

Haberin Detayı
/img/2023/milanoda-turk-mobilyasina-buyuk-ilgi_7535-mid.jpg

Milano'da Türk Mobilyası'na Büyük İlgi

Türk mobilyacılar son yıllarda sektörün trendlerini belirleyenler oluyor. Hem kalite, hem de çizgisiyle sektöre öncülük eden mobilyacılar, sektörün prestijli dünya buluşması olan Salone del Mobile Milano Fuarı'nda bir araya geldi.

Haberin Detayı
/img/2023/mosderin-hedef-pazari-abd_7525-mid.jpg

MOSDER’in hedef pazarı: ABD

Türk mobilya sektörü dünyada pazar payını her geçen yıl artırmaya devam ediyor. Büyüme trendini 2023 yılında da sürdürmeyi amaçladıklarını aktaran Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Başkan Yardımcısı Davut Karaçak, talep edilen Türk Mobilyası Tarzı’nı oluşturmak için çalışmalarına sürdürdüğünü belirtti. 

Haberin Detayı
/img/2023/mosderden-kahramanmarasa-4bin-parca-mobilya_7520-mid.jpg

MOSDER’den Kahramanmaraş’a 4bin Parça Mobilya

Asrın felaketi olarak adlandırılan Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerin ardından tüm Türkiye, yaraların sarılabilmesi için seferber oldu. Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Balcı da yönetim kurulunu toplayarak üyesi olan 65 firmayla birlikte birçok kampanya başlattı.

Haberin Detayı