Başkanın Mesajı

MOSDER

Başkanın Mesajı

Kıymetli Paydaşlarımız,

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği üyelerinin katılımıyla 4 Ocak 2019 Cuma günü gerçekleşen 10. Olağan Genel Kurulu Toplantısı’nda oybirliğiyle seçilerek, yeni bir başlangıca imza attık. Bizleri bu göreve layık gören tüm üyelerimize teşekkürlerimi sunuyorum.

2019’un Ocak ayında devraldığımız bu bayrakla, yolumuza kararlılıkla ve emin adımlarla devam edeceğiz. Değerli yönetim kurulu üyelerimiz ve ben görevde bulunduğumuz süre boyunca özveri ve sorumluluk bilinciyle bu vazifeyi sürdüreceğiz. Mobilya sektörünün çatı kuruluşu olan MOSDER, 15 yıldır çok sayıda başarılı projeye imza attı. Yeni dönemde de yepyeni projeler geliştirerek, sektörümüzün sesi olmaya devam edeceğiz.

10. Olağan Genel Kurulumuzda verdiğimiz önergeyle birlikte, iki yıl olan başkanlık süresi üç yıla uzatıldı, yönetim kurulu üyelerinin sayısı ise beşten yediye yükseltildi. Bu kararın hem derneğimizin projelerinde sürdürülebilir bir projeksiyon yakalaması hem de sektörümüzün sorunlarına çözüm yollarının geliştirilmesi açısından yerinde olduğunu düşünüyorum.

Türkiye ekonomisinin gücü olan mobilya sektörünü zirveye taşımak, dünya çapında bir marka haline getirmek ve sesimizi uluslararası arenada duyurmak amacıyla faaliyetlerimizi çeşitlendireceğiz.

Bugün imkansız gibi görünen birçok başarıyı elde edebilmek için kararlı ve istikrarlı olmalıyız. Yani birlik ve beraberliğe en ihtiyaç duyduğumuz günlerden geçiyoruz. Bildiğiniz gibi başarı, her şeyden evvel kararlılık gerektiren zor bir süreçten sonra elde ediliyor. Ülkemizin dinamizmine olan inancımız bize umut veriyor. Yeni projeleri ve yatırımları bu gerçekler doğrultusunda planlarken, çağımızın getirdiği ekonomik konjonktüre karşı stratejik bir yol haritası izleyeceğiz.

Değerli paydaşlarımız,

Başkanlık görevim süresince sektörümüzün vizyonunu genişletmek ana hedefimiz olacak. Sürdürülebilir faaliyetlerle son yıllarda kan kaybeden üreticilerimizin sorunlarına çözüm bulabilmek adına tüm adımları atacağız.

Gücümüzü uluslararası arenada gösterebilmek için sürdürülen faaliyetlerimizi geliştirerek; daha büyük hedeflerle, potansiyelimizi tüm dünyaya duyuracağımıza inanıyorum.

Dış pazarlara yönelik dünya standartlarına uygun, özgün tasarımlarıyla öne çıkan ürünler geliştireceğiz. Sektörümüze katkı sağlama yolunda, sorumluluk bilinciyle faaliyetlerimize devam edeceğiz.

Sektörümüzü ileriye taşımak için sürdürdüğümüz çalışmalarımızı devredeceğimiz gençlerimizi, tasarım konusunda teşvik etmek MOSDER olarak en önemli sorumluluklarımızın başında geliyor. Yönetim olarak işe okullardan başlayacağız. Mesleki liselerimizi ön plana alacağız. Geleceğin sektör çalışanlarını sanayii ile buluşturmaya odaklanacağız.

Sektörümüzün çalışanlarına, müşterilerimize, yatırımcılarımıza, topluma, çevreye ve kamuya karşı sorumluluğumuzun ve duyarlılığımızın bilinciyle çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

MOSDER başkanı olarak, birlik ve beraberlikle tüm hedeflerimize ulaşacağımıza olan inancım tamdır.

Mustafa Balcı
MOSDER Yönetim Kurulu Başkanı